Strona główna/Aktualności/Umowa na remont stadionu MOSiR im. Józefa Pawełczyka (..)

Umowa na remont stadionu MOSiR im. Józefa Pawełczyka podpisana

5 Kwietnia 2022

1

Cieszę się, że po wielu miesiącach przygotowań, projektowania, konsultacji i procedury przetargowej, mogłem podpisać umowę dotyczącą remontu drugiej części stadionu im. Józefa Pawełczyka w Miasto Czeladź. Firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej ma w swoim dorobku modernizacje tego typu obiektów w całej Polsce, dlatego jestem spokojny o to, że prace będą prowadzone solidnie i efekty zobaczymy już pod koniec tego roku.

W ramach prowadzonych prac wykonana zostanie nowa trybuna przy Budynku Obsługi Stadionu, bieżnia lekkoatletyczna z certyfikatem PZLA, nowe oświetlenie, nagłośnienie i monitoring stadionu. Wyremontowany zostanie też budynek kas. Po stronie wykonawcy jest też wykonanie elementów infrastruktury pod dyscypliny olimpijskie, takie jak skok w dal, trójskok, rzut oszczepem, dyskiem, młotem oraz pchnięcie kulą, a także wykonanie rowu z wodą dla dystansu 3000 m z przeszkodami. Mam nadzieję że już za kilka miesięcy nasze miasto, a co za tym idzie biegacze, lekkoatleci i sportowcy amatorzy, zyskają wielofunkcyjny obiekt jakiego w regionie jeszcze nie ma - podsumował dyrektor MOSiR Jakub Kużdżał. 

Ponadto, umowa na remont stadionu jest największym i najkosztowniejszym przedsięwzięciem inwestycyjnym w czeladzki obiekt sportowy ostatnich 30 lat. Najkosztowniejszym, bo umowa opiewa na prawie 8 mln zł. A jeżeli do tego dodać prawie 1,5 mln zł wydane na I etap remontu boiska i wschodniej trybuny oraz prawie 1,5 mln na remont trybuny głównej, to na modernizację stadionu im Józefa Pawełczyka wydamy łącznie ok 11 mln zł - podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.

Pierwsze prace związane z remontem rozpoczną się po Świętach Wielkanocnych, a ich planowane zakończenie jest przewidywane na koniec roku. 

Partnerzy MOSiR:
Huhtamaki
Daito Sushi
Budmet Nocoń
Konsul Trofea Sportowe
Cukiernia Piekarnia Maciuś
Studio Fryzjerskie Evolution
Cafe Desa

234

ZAPRASZAMY NA NASZ FANPAGE, GDZIE NA BIEŻĄCO INFORMUJEMY O NAJWAŻNIEJSZYCH I NADCHODZĄCYCH WYDARZENIACH - KLIKNIJ TUTAJ.

do góry