Strona główna/Aktualności/Podsumowanie sportowego weekendu

Podsumowanie sportowego weekendu

12 Września 2022

.

Cóż to był za weekend w polskim sporcie. 

Iga Światek wygrała US Open, Reprezentacja Polskich Siatkarzy zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata, Robert Lewandowski zdobył kolejną bramkę w barwach FC Barcelony, gola dołożył rownież Krzysztof Piątek, a bramka Arka Milika została kontrowersyjnie odwołana. 

Do tych wydarzeń warto dodać emocje jakie zafundowali nam czeladzcy sportowcy. 

MOSiR Czeladź
W sobotę 10-go września odbył się Rajd Rowerowy z okazji 760-lecia lokacji Miasta Czeladź - więcej informacji wkrótce. 

W niedziele 11-go września na boisku o sztucznej nawierzchni odbyła się pierwsza kolejka Śląska Liga Szóstek w Zagłębiu Dąbrowskim. 
———————
Drużyna MCKS Czeladź Koszykówka wzięła udział w Turnieju Otwarcia Sezonu w Częstochowie. Po zwycięstwach 111:81 z ŁKS-em Łódź i 81:77 z MKS-em Dąbrowa Górnicza zawodnicy z Czeladzi zwyciężyli w zawodach. Ponadto zawodnik MCKS-u - Maciej Balcerzak został wybrany MVP turnieju.
———————
Górnik Piaski przegrał 12:4 z rezerwami Ruchu Chorzów. W 6-tej kolejce ligi okręgowej, która odbędzie się w sobotę 17-tego września o godzinie 16:00 odbędą się derby Czeladzi na stadionie MOSiR przy ul. Mickiewicza. 

Górnik jak narazie nie zdobył punktów ligowych i zajmuje obecnie 16 miejsce w tabeli.

Wyniki i Tabela - https://tiny.pl/wms8t
———————
APN GP Czeladź w III Lidze Śląskiej zmierzyli się: U14 z Czarnymi Sosnowiec, U13 z Orbitą Bukowno, U11-A z Unią Kosztowy. Ponadto drużyna U11-B grała z Wartą Zawiercie, U9-A z ZEW Kazimierz, U9-B z AS Wojkowice. 
———————
CKS Czeladź wygrał z drużyną AKSu Mikołów 4:2. Bramki zdobyli: 2x Pach, Muszalik oraz Szopa. W 6-tej kolejce ligi okręgowej, która odbędzie się w sobotę 17-tego września o godzinie 16:00 odbędą się derby Czeladzi na stadionie MOSiR przy ul. Mickiewicza.  

CKS zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Wyniki i Tabela - https://tiny.pl/wms8t
———————
CKS Czeladź II pokonał LKS Źródło Kromołów. Bramki zdobyli: 3x Nawrot, Wałek, Krawczyk oraz Borówka. W 5-tej kolejce ligowej B-klasy druga drużyna CKS-u zagra na wyjeździe z drugą drużyną Warty Zawiercie. Początek spotkania o godzinie 11:00.

CKS II zajmuje 2 miejsce z kompletem zwycięstw w 3 spotkaniach. 

Wyniki i Tabela - https://tiny.pl/wms8x
———————
CKS Czeladź - Szkółka Piłkarska, Młodzik D1 pokonał 10:5 Źródło Kromołów, Młodzik D2 pokonał 2:0 Akademię 2012 Jaworzno, Orlik E1 przegrał z SALOS Dąbrowa Górnicza, a Orlik E2 pokonał Akademię 2012 Jaworzno.
———————
Biegacze Czeladź Biega wzięli udział w Maratonie na raty, Biegu Trzech Zamków w Sławkowie oraz 10-tym Tyskim Półmaratonie. 
———————
Ruszyły zapisy na zajęcia szachowe w czeladzkich szkołach podstawowych organizowanych przez Szkołę Szachową 64 Pola - Łukasz Wesołowski. 
———————
Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu buduje sale treningową dla osób niepełnosprawnych. Link do zbiórki oraz więcej szczegółów - https://tiny.pl/wgf51
———————
Partnerzy MOSiR: Cafe Desa, Daito Sushi, Cukiernia Piekarnia Maciuś, Studio Fryzjerskie Evolution, Budmet Nocoń, Konsul Trofea Sportowe, Huhtamaki

do góry