Strona główna/Aktualności/Bieg z okazji 760-lecia lokacji Miasta Czeladź za nami

Bieg z okazji 760-lecia lokacji Miasta Czeladź za nami

21 Września 2022

.

W ostatnią sobotę odbył się Bieg z okazji 760-lecia lokacji Miasta Czeladź. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją ponieważ na starcie stanęło łącznie około 150 zawodników. Nietypowe dystanse biegowe podczas zawodów były związane z obchodzonym przez nasze miasto świętem:

Rozpoczęliśmy od biegu przedszkolaków, które pokonały dystans 76 metrów. Najmłodsi zostali podzielni na kategorie dziewcząt i chłopców. W tej kategorii nie powadziliśmy klasyfikacji, a każdy z przedszkolaków na mecie otrzymał pamiątkowy medal oraz paczkę upominków ufundowaną przez Radnych Miasta Czeladź: Jolanta Ptaś, Łukasz Wesołowski, Patryk Trybulec, Andrzej Mentel, Barbara Wszołek, Beata Marcinkowska, Dominik Penar, Dariusz Pietrzkowski, Ewa Fronczek, Jolanta Moćko, Marcin Gadecki.

Następnie odbył się bieg na dystansie 380 metrów, który przeznaczony był dla dzieci uczęszczających do klas 1-3 w szkołach podstawowych. Kolejnym dystansem było 760 metrów, które musieli pokonać zawodnicy z klas 4-6, a przedostatni dystans był przeznaczony dla młodzieży z klas 7-8 i wynosił on 3800 metrów. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale, a dodatkowo najlepsi z każdej kategorii wiekowej - puchary. 

Ostatnią częścią wydarzenia był bieg główny, którego trasa przebiegała ścieżkami Parku Grabek, wałem wzdłuż Brynicy, wzdłuż ulicy Katowickiej oraz Parkiem Kościuszki, a to wszystko było zamknięte na symbolicznym dystansie 7600 metrów. Z relacji uczestników wynikało, że trasa przypadła im do gustu co nas bardzo cieszy. 

Nagrody, medale, puchary wszystkim uczestnikom wręczali Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec wraz ze swoim zastępcą Beatą Zawiłą oraz Radni Rady Miasta w składzie: Patryk Trybulec, Łukasz Wesołowski i Andrzej Mentel.

Dziękujemy naszemu Partnerowi Cafe Desa, który przygotował poczęstunek, DJ-owi Reggio za oprawę muzyczną oraz Straży Miejskiej, którzy pomogli w organizacji naszej imprezy.

Informujemy, że Bieg z okazji 760-lecia Miasta Czeladź rozpoczął nowy cykl corocznych imprez sportowych organizowanych przez naszą jednostkę. Tak więc za rok widzimy się na kolejnym biegu! 

Partnerz MOSiR: Huhtamaki, Cafe Desa, Konsul Trofea Sportowe, Cukiernia Piekarnia Maciuś, Studio Fryzjerskie Evolution, Budmet Nocoń, Daito Sushi.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf 2022-09-21 Wyniki - bieg główny.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 292
Wyniki - bieg główny.pdf 1.83MB zobacz
pdf 2022-09-21 Wyniki - Klasy I-VI.pdf
zobacz: rejestr zmian pliku, ilość pobrań: 267
Wyniki - Klasy I-VI.pdf 1.88MB zobacz

do góry