Strona główna/Aktualności/Sportowe podsumowanie weekendu (10-11 grudzień)

Sportowe podsumowanie weekendu (10-11 grudzień)

12 Grudnia 2022

.Piłkarskie emocje w Katarze powoli dobiegają końca, Puchar Świata w skokach narciarskich się rozkręca, a przoduje w nim nie kto inny jak nasz rodak Dawid Kubicki, a w Czeladzi jak zawsze sportowych emocji nie ma końca:

W sobotę w hali MOSiR odbył się turniej szachowy Szybki Mikołaj. Natomiast w niedzielę odbyły się Mistrzostwa Czeladzi w Badmintonie Gry Podwójne zorganizowany przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w Czeladzi.

Koszykarze MCKS Czeladź Koszykówk pokonali na wyjezdzie 89:73 drużynę AZS Częstochowa. Ponadto w środku tygodnia, 7-go grudnia przegrali z MKS Dąbrowa Górnicza II 60:93. 15 kolejka rundy zasadniczej grupy C odbędzie się w niedzielę 18-go grudnia o godzinie 18:00. MCKS zagra na wyjeździe z OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów.

———————
Sławomir Chodor nie jest już trenerem Górnik Piaski.
———————
APN Czeladź - Akademia Piłki Nożnej Czeladź - Football Academy Czeladź drużyna U11 zwyciężyła w Halowym Turnieju w Żorach, nie przegrywając żadnego meczu i tracąc tylko jedną bramkę, ponadto Piotr Nocoń został królem strzelców turnieju, a Jakub Staszewski został wybrany przez organizatorów najlepszym zawodników drużyny. Czerwona grupa U9 zajęła 3 miejsce w Mikołajkowym Turnieju w Bobrownikach, drużyna U10 zajęła 4 miejsce w turnieju Winter Cup w Gliwicach, a Krzysztof Kolmas został wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny. Ponadto drużyna U8 rozegrała sparing z Akademią Champion Piekary Śląskie, a U10 z Gwarkiem Zabrze.
———————
CKS Czeladź - Szkółka Piłkarska Drużyna z rocznika 2014 wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju w Będzinie, oraz w Turnieju APN Sarnów gdzie dwóch zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne. Rozgrywki odbyły się bez klasyfikacji. Ponadto drużyny F2 oraz D2 wzięły udział w ostatniej kolejce Ligi Futsalu Podokręgu Sosnowiec. Zespół Młodzika rozegrał sparing z Piłkarzem Sosnowiec.