e-mail: biuro[at]mosir.czeladz.pl

Jesteś na: Strona główna / Aktualności
15 STY 2019

XIII Mistrzostwa Czeladzi w Norciarstwie Alpejskim oraz w Snowboardzie

Dnia 12 stycznia 2019 roku na stoku Złoty Groń w Istebnej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi już po raz XIII zorganizował Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie, w których wzięła udział rekordowa liczba,120 zawodników.

Porównując zeszły rok i dodatnią temperaturę można śmiało powiedzieć, że w tym roku zima nam dopisała, temperatura wyniosła -7 stopni celsjusza a śniegu było pod dostatkiem.
Pokrywa śnieżna na stoku przekroczyła ok.1,5m grubości.
Pozytywni i mili uczestnicy podczas zawodów stworzyli świetną atmosferę, a emocje sięgały zenitu.
Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz gorące napoje w postaci kawy i herbaty.

Mistrzynią Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN kobiet została Janowska Ada, drugie miejsce zajęła Kusa Maria, na trzecim miejscu uplasowała się Gajewska Natalia.

Mistrzem Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN mężczyzn został Kostarz Michał, drugie miejsce zajął Fronczek Patryk, trzecie miejsce przypadło zawodnikowi z kategorii szkół podstawowych – Damski Mikołaj

Ze względu na małą liczbę uczestników w Snowboardzie, w tym roku nie było kategorii OPEN,natomiast najlepszym wynikiem spośród wszystkich snowboardzistów mógł cieszyć się Jastrząb Michał – nauczyciel wychowania fizycznego w SP1 w Czeladzi

Wyłoniono najmłodszego i najstarszego zawodnika Mistrzostw - 2 letniego Batora Karola, natomiast najstarszym zawodnikiem został Grząba Marian.

Puchary,medale,statuetki oraz nagrody w różnych kategoriach wręczali: Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź – Pani Beata Zawiła oraz Dyrektor MOSiR Czeladź - Pan Henryk Michalski .

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy na następną edycję narciarsko-snowboardowych zmagań , które odbędą się w lutym 2020 roku.

Dziękujemy naszym partnerom – Huhtamaki, Hellmann, Platforma dla Remontu i Budowy, Konsul - Trofea Sportowe

Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych kategorii, których w tym roku było aż 17 :