Strona główna/Sport/Sekcje Sportowe/Sekcja biegów rekreacyjnych

Sekcja biegów rekreacyjnych

Sekcja biegi rekreacyjne działa od początku powstania MOSiR Czeladź, zajęcia odbywają się w poniedziałki środy i piątki w godz. 16.00 – 18.00, pod opieką trenera Wacława Majcherczyka.

W 2011 roku sekcja podzieliła się na biegi oraz Nordic Walking, której opiekunem została Jolanta Ptaś. Rok 2013 był dla biegaczy i kijkarzy niezwykle owocny. W Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w Szklarskiej Porębie wywalczyli 2 złote oraz 2 srebrne medale. W PucharzePolski 2013 (8 startów) na 20 km – I miejsce zajął Bogdan Ścibisz oraz na 10 km. I miejsce zajął Wacław Majcherczyk.Najcenniejsze trofeum wywalczył Wacław Majcherczyk podczasPucharu Świata 2013 w Bydgoszczy zdobywając na dystansie 10 km I miejsce.Od chwili powstania MOSiR, biegacze biorą udział w kolejnych edycjach Ogólnopolskich Biegów Przełajowych o Paterę Polska Dziennik Zachodni i Śl. TKKF, każdorazowo zdobywając główne trofeum. Biegi o „Paterę” organizowane są: w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Świętochłowicach, Będzinie, Piekarach Śląskich,Katowicach i oczywiście w Czeladzi na przełomie kwietnia i maja.
Patronat nad imprezą sprawuje wtedy Burmistrz Miasta. Obecnie w sekcji biegi rekreacyjne i Nordic Walking trenuje 34 zawodników.

Sekcja biegi rekreacyjne

 

do góry