Kick-boxing

Sekcja kick-boxingu prowadzona jest w Czeladzi w Hali MOSiR Czeladź ul. Sportowa 2 od 2003roku z podziałem na grupy wiekowe.

Treningi kick-bokingu prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrą trenerską posiadającą kwalifikację pedagogiczne oraz uprawnienia instruktorskie wydane przez Ministerstwo Sportu i Turustyki.

Zajęcia dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 7 lat mają charakter gier i zabaw ruchowych z elementami kick-boxingu.Najczęściej pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci do sekcji sztuk walk jest poprawa sprawności fizycznej. Kick-boxing to sport który może stanowić „iskrę zapalną” dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu a co za tym idzie konsekwentności, spokoju i koncentracji. Trening kick-boxingu wdraża dziecko do dyscypliny i porządku. Jednocześnie dziecko uczy się poszanowania osób starszych, posiadających większe doświadczenie życiowe. Zbiorowe zajęcia treningowe dobrze wpływają na dzieci nieśmiałe. Dzieci takie uczą się funkcjonowania w grupie. Dzieciom nadpobudliwym ruchowo i emocjonalnie zajęcia kick-boxingu dostarczają możliwości rozładowania energii nagromadzonej w trakcie pobytu w szkole. Trenując kick-boxing nie chodzi jedynie o osiągnięcie wymiernych rezultatów we współzawodnictwie sportowym, ale przede wszystkim o kształtowanie pozytywnych cech charakteru u dziecka. Zajęcia ogólnorozwojowe bazują na podstawowych ćwiczeniach z zakresu gimnastyki korekcyjnej, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych. Mają na celu przygotować dzieci do podjęcia właściwego treningu kick-boxingu.

Kick-boxing

Treningi dla dzieci w przedziale wiekowym od 8 do 12 lat z kick-boxingu w formule point-fighting (semi-contact). Zajęcia grupy dziecięcej mają charakter ogólnorozwojowy, kształcą wszystkie cechy psychomotoryczne z naciskiem na gibkość, zwinność i koordynację. Zajęcia zawierają naukę technik oraz ćwiczenia w parach z ograniczonym kontaktem. Dzieci używają kompletu ochraniaczy, kożystają ze specjalistycznego sprzętu treningowego
Semi Contact jest to formuła kick-boxingu nastawiona głównie na szybkość zawodników. Walka jest przerywana za każdym razem gdy sędzia ringowy zauważy czyste trafienie jednego zawodnika. Każde trafienie przeciwnika (o ile wychwyci je sędzia) jest punktowane.
Treningi dla młodzieży i dorosłych w przedziale wiekowym od 13 do 100 z kick-boxingu light-contact, light kick, full contact.
Trening kick-boxingu nie musi być związany od razu z walką.
Można traktować go jako zajęcia ogólnorozwojowe poprawiające kondycję, wytrzymałość , siłę czy refleks.
Od trenujących zależy, czy będą brać udział w sparingach, czy może jedynie trenować elementy kick-boxingu jakimi są walka z cieniem, praca z partnerem na tarczach, praca na przyborach treningowych takich jak worek, gruszka czy wreście nieodłączna skakanka.
Nie należy jednak obawiać się bezpośredniej konfrontacji i z góry martwić się, że braknie Ci kondycji, techniki czy siły i że 'będziesz workiem dla przeciwnika.
Zanim założysz rękawice i kask do sparingów minie czas , w którym wyrobisz sobie kondycje, szybkość i wytrzymałość, jak i umiejętność zadawania ciosów i co najważniejsze obrony przed nim

do góry