Judo

Sekcja Judo w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czeladzi

Pod auspicjami MOSiR Czeladź działa obecnie sekcje Judo, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem u mieszkańców Czeladzi, ale zacznijmy od początku.
Sekcja Judo w Czeladzi powstała w 2011 roku. Instruktorem jest Jakub Sobański. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się dwa razy tygodniowo w poniedziałki i środy. W chwili obecnej w zajęciach bierze udział 30 dzieci w wieku od 6 do 14 lat z terenu miasta Czeladzi oraz miast ościennych. Dzieci z sekcji biorą udział w zawodach organizowanych przez kluby zrzeszone w Śląskim Związku Judo. Są to zawody organizowane w Będzinie, Sosnowcu. Zajęcia w sekcji rozwijają sprawność fizyczną, uczą odpowiedzialności i właściwego zachowania. Treningi dla dzieci to w dużej mierze ćwiczenia ogólnorozwojowe w postaci gier i zabaw, w trakcie których dzieci rozwijają głównie cechy motoryczne. Podczas zabaw kształtowana jest również psychika dziecka (przynależność do grupy, rywalizacja, umiejętności wygrywania jak i umiejętność przegrywania) . Dzieci ćwiczą też podstawowe elementy judo tj. pady, rzuty, trzymania w parterze. Gdy dzieci stają się bardziej biegłe w wybranym sporcie walki, wzrasta ich poziom zaufania do siebie. Aby to osiągnąć muszą przejść długą drogę, ale poziom pewności siebie rozszerza się daleka po za matę. Trening uczy także korzyści z systematycznej pracy i cierpliwości, dzięki której można osiągnąć założone rezultaty.
Także z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 14 lat do wzięcia udziału w naszych treningach. Zajęcia odbywają się Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czeladzi w każdy PONIEDZIAŁEK oraz ŚRODĘ od godz 16:00 do 18:00.
Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu: 501-845-097

Sekcja Judo w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czeladzi

do góry