Strona główna/Aktualności/Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu

5 Września 2022

0

Sportowy weekend za mani. Sprawdźcie jak poszło naszym sportowcom.


———————
MOSiR Czeladź
W piątek 2-go września odbył się VII Nocny Amatorski Turniej Piłki Nożnej, w którym udział wzięło 18 drużyn - więcej informacji wkrótce. 

W niedzielę 4-go września odbyła się pierwsza edycja Amatorskiego Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej - więcej informacji wkrótce.  
———————
Górnik Piaski przegrał 0:2 ze Spartą Katowice. Dużym utrudnieniem tego spotkania była absencja 8 zawodników. W 5 kolejce, która odbędzie się w sobotę 10-tego września Górnicy zagrają na wyjeździe z rezerwami Ruchu Chorzów.

Górnik jak narazie nie zdobył punktów ligowych i zajmuje obecnie 14 miejsce w tabeli.

Wyniki i Tabela - https://tiny.pl/wms8t
———————
APN GP Czeladź wspólnie z Górnikiem Piaski zorganizował I edycje „Piłkarskiego fedrowania”, w którym oprócz gospodarzy wzięły udział takie drużyny jak SKS Gwarek Zabrze, Rozwój Katowice, SMS Ruda Śląska oraz MKS Zaborze Zabrze - klasyfikacja nie była prowadzona. Kolejne drużyny rozpoczęły zmagania ligowe w III Lidze Śląskiej -  U15 zmierzyła się z UKS-em Ruch Chorzów, U14 z Przemszą Siewierz, U13 z SRS Gwiazda Ruda Śląska, U11 z Zagłębiem Sosnowiec. Ponadto drużyna U12 zagrała przeciwko Akademii 2012 Jaworzno.
———————
CKS Czeladź zremisował z Sarmacją Będzin 1:1, a bramkę zdobył z rzutu karnego Sławomir Pach. Przy okazji meczu Czeladzian odwiedził ich były zawodnik Paweł Skrzypek. W 5 kolejce ligowej Czeladzianie zmierzą się z AKS-em Mikołów.  

CKS zajmuje 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Wyniki i Tabela - https://tiny.pl/wms8t
———————
CKS Czeladź II pokonał UKS Sławków 2:0 po bramkach Igora Jagusztyna i Jakuba Nawrota. W 4-tej kolejce ligowej druga drużyna CKS-u podejmie Źródło II Kromołów.

CKS II zajmuje 3 miejsce z kompletem zwycięstw. 

Wyniki i Tabela - https://tiny.pl/wms8x
———————
Podopieczni TO TKKS Saturn Czeladź osiągneli duże sukcesy na Mistrzostwa Świata Nordic Walking 2022, które odbyłī się w Szklarskiej Porębie pod Patronatem INWA Nordic Walking oraz Polskiego Zrzeszenia Nordic Walking. 

Milena Ufel - Mistrzyni Świata w kategorii junior 14-17 lat na 5 km.
Marcelina Ufel - Wicemistrzyni Świata w kategorii 18-35 lat na 5 km.
Beniamin Baryluk - Mistrz Świata w kategorii 14-17 lat na 5 km.
Waldemar Bereszko - 5 miejsce w kategorii 70-74 lat na 5 km.
Barbara Remiszewska - 8 miejsce w kategorii 55-58 lat na 5 km.
———————
Czeladzka Akademia Tenisa prowadzi nabór do grup treningowych. Darmowe zajęcia odbędą się w środę 7-go września o godzinie 18:30 na kortach tenisowych przy ul. Mickiewicza.
———————
Zakończył się cykl turniejów szachowych Lato w Czeladzi organizowany przez Łukasza Wesołowskiego wraz ze stowarzyszeniem WyTworzyMy.
———————
Partnerzy MOSiR: Huhtamaki, Daito Sushi, Konsul Trofe Sportowe, Budmet Nocoń, Studio Fryzjerskie Evolution, Cafe Desa, Cukiernia Piekarnia Maciuś

do góry