Strona główna/Aktualności/Sportowe podsumowanie weekendu (22-23 kwiecień)

Sportowe podsumowanie weekendu (22-23 kwiecień)

24 Kwietnia 2023
 
1W sobotę, odbyły się 3 wydarzenia związane z Otwarciem Stadionu Lekkoatletycznego im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi:
 
Na sam początek, bo w godzinach rannych został zorganizowany Bieg z Okazji Otwarcia Stadionu Lekkoatletycznego im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi, w którym wzięło udział 200 uczestników(więcej informacji wkrótce).
 
Kolejną częścią imprezy był rozegrany mecz Czeladź i Przyjaciele kontra Reprezentacja Śląska Oldboyów. Czeladzianie musieli uznać wyższość Śląskich Oldboyów przegrywając 0:5. Jednak w tym meczu nie chodziło o wynik, a o dobrą zabawę.
 
Na deser sobotniego dnia były derby czyli mecz CKS Czeladź - Górnik Piaski które zostały rozegrane w ramach 21 kolejki Klasy Okręgowej. Mecz, który odbył się przy sztucznym oświetleniu oraz bardzo licznie zgromadzonej publiczności, po dobrym widowisku zakończył się remisem 1:1. W 22 kolejce Górnik Piaski podejmie u siebie GKS II Katowice - 29 kwietnia godz.17:00, natomiast CKS Czeladź rozegra mecz jako gospodarz z Cyklonem Rogożnik - 29 kwietnia o godz. 17:00.
 
Wyniki i tabela - https://tiny.pl/wms8t
——————
APN Czeladź - Akademia Piłki Nożnej Czeladź - Football Academy Czeladź w III Lidze Wojewódzkiej drużyna U16 zmierzyła się z Ruchem Chorzów S. A, natomiast U14 z GKS-em Katowice. Ponadto w IV ligach okręgowych drużyny rozegrały swoje mecze: U10A z Górnikiem Jaworzno, U11 z Akademią 2012 Jaworzno. Ponadto drużyna U8 wzięła udział w turnieju żaków, gdzie zmierzyła się z Cks Czeladź, MKS Będzin, AS Wojkowice, KS Sarnów, FA Zawiercie i była zespołem niepokonanym.
——————
Druga drużyna CKS czeladź w 17 kolejce Klasy B przegrała u siebie spotkanie z Czarnymi Sosnowiec 0:2. W 18 kolejce Klasy B, Czeladzianie zagrają na wyjeździe z JavaFit Sosnowiec. Początek spotkania 17:00 w niedziele 30-go kwietnia.
 
Wyniki i tabela - https://tiny.pl/wms8x
 
Orliki E2 wygrały mecz z AKS Niwką Sosnowiec 11:0, Orliki E1 pokonały KP Warte Zawiercie 9:1, Młodziki D1 przegrały mecz z Przemszą Siewierz 7:2. Na boisku ze sztuczna nawierzchnia został rozegrany turniej Żaków F2.
——————
Na boisku MOSiR o sztucznej nawierzchni odbyła się piąta kolejka rundy wiosennej Ekstraligi Zagłębia Dąbrowskiego.
——————
W sobotę odbył się I Grand Prix w Biegach oraz w Nordic Walking, które wchodzą w cykl 5 biegów.
Szczegóły w linku: https://tiny.pl/wbgvz
——————
W sobotę i niedziele na hali MOSiR odbył się Turniej Szachowy organizowany przez Stowarzyszenie #MyTworzymy.
Udział w turnieju wzięło 130 uczestników.
——————
W ostatnią sobotę odbyły zawody WRL 2023 RACE 1 czyli wyścigi dronów 5 w 2023 roku.
Dobrze spisali się zawodnicy Teamu, którzy zajęli 1,4 oraz 6 miejsce.
——————
do góry