Strona główna/Aktualności/Sportowe podsumowanie weekendu (13-14 maj)

Sportowe podsumowanie weekendu (13-14 maj)

15 Maja 2023
1W sobotę 13-go maja odbyła się trzecia edycja zawodów Sprint Masters czyli Mistrzostwa Czeladzi w jeździe szybkiej na hulajnodze. Szczegóły wkrótce.
——————
Górnik Piaski w 24 kolejce Klasy Okręgowej pokonał na swoim terenie MKS Siemianowiczankę 5:0. Bramki zdobyli: 2x Mayer, Rodri, Kujon, Siwecki. W 25 kolejce Klasy Okręgowej, która odbędzie się 20-go maja Górnicy zagrają na wyjeździe ze Slavią Ruda Śląska. Początek spotkania o godzinie 11:00.
 
Wyniki i tabela - https://tiny.pl/wms8t
——————
APN Czeladź - Akademia Piłki Nożnej Czeladź - Football Academy Czeladź w III Lidze Wojewódzkiej drużyna U16 zmierzyła się z Ruchem Chorzów S. A., natomiast U14 z Orbitą Bukowno. Ponadto kolejne drużyny rozegrały swoje mecze: U10A z ZEW-em Sosnowiec, U10B z ZEW-em Sosnowiec II, U15 z Akademią Sportu Wojkowice. Ponadto drużyna U8 wzięła udział w turnieju żaków, gdzie zmierzyła się z CKS Czeladź, MKS Będzin, AS Wojkowice, KS Sarnów, FA Zawiercie i była zespołem niepokonanym. Natomiast drużyna U12 wzięła udział w czwórmeczu z Rozwojem Katowice, Czarnymi Sosnowiec 2011 i Czarnymi Sosnowiec 2010.
——————
CKS Czeladź w 24 kolejce Klasy Okręgowej przegrał wyjazdowe spotkanie ze Spartą Katowice 4:0. W 25 kolejce Klasy Okręgowej, która odbędzie się 20-go maja Czeladzianie zagrają u siebie z drugą drużyną Ruchu Chorzów. Początek spotkania o godzinie 17:00.
 
Wyniki i tabela - https://tiny.pl/wms8t
 
Druga drużyna CKS w 20 kolejce Klasy B pokonała u siebie Jedność Strzyżowice 5:2. bramki zdobyli: Tyszczak, Sosiński, Ziółko, Kurasz, Nawrot. W 20 kolejce Klasy B, Czeladzianie zagrają u siebie z Unią Ząbkowice. Początek spotkania 11:30 w niedziele 21-go maja.
 
Wyniki i tabela - https://tiny.pl/wms8x
 
Orliki E1, E2, skrzaty i krasnale rozegrali mecze sparingowe. Żaki F2 rywalizowali w lidze żaków. Drużyna Żaków F1 rownież rywalizowała w lidze żaków i wygrała wszystkie mecze.
——————
Na boisku MOSiR o sztucznej nawierzchni odbyła się ósma kolejka rundy wiosennej Ekstraligi Zagłębia Dąbrowskiego.
——————
Ekipa Team FailSafe była organizatorem Silesian Drone Racing League 2023 Race 1. Zawody odbyły się 13-go maja na stadionie MOSiR przy ul. Mickiewicza.
——————
do góry