Strona główna/Aktualności/Rajd Rowerowy z okazji 760-lecia lokacji Miasta Czeladź za (..)

Rajd Rowerowy z okazji 760-lecia lokacji Miasta Czeladź za nami.

13 Września 2022

.

Symboliczny dystans 7600 metrów z okazji 760-lecia lokacji miasta Czeladź został pokonany przez czeladzkich rowerzystów.

Mimo zapowiadanych deszczowych warunków atmosferycznych, pogoda nam dopisała. Na pierwszej stacji, którym był Dworzec Czeladź stawiło się około pięćdziesiąt osób. Rajd wystartował tuż po godzinie 10:00, po oficjalnym przemówieniu Burmistrza Miasta Czeladź - Zbigniew Szaleniec, który przywitał wszystkich uczestników. Dodatkowo w naszym przejeździe wzięła udział delegacja z Miast Partnertskich - Auby z Francji oraz Viesite z Łotwy.

Kolejnym przystankiem podróży była stacja przy ul. Wojkowickiej, gdzie rowerzyści otrzymali pierwszą pieczątkę, po czym wyruszyli w kierunku trzeciej stacji. Ta znajdowała się na starym targowisku przy Rynku w Czeladzi. Ostatnim punktem naszego peletonu, który prowadził Radny Rady Miejskiej - Andrzej Mentel była stacja przy ul. Katowickiej. Tam rowerzyści zdobyli ostatnią pieczątkę na trasie i udali się w kierunku mety.
Na zakończenie wśród wszystkich uczestników zostały wylosowany nagrody i gadżety rowerowe.

Cieszymy się, że wzięliście udział w naszym symbolicznym przejeździe, aby uczcić ten wyjątkowy czas naszego Miasta. Mamy również dobrą informację! Rajd Rowerowy na stałe wpisujemy jako cykliczną imprezę rekreacyjno-sportową do naszego kalendarza. Tak więc bądźcie z nami na bieżąco.

Partnerzy MOSiR: Huhtamaki, Budmet Nocoń, Cafe Desa, Cukiernia Piekarnia Maciuś, Daito Sushi, Konsul Trofea Sportowe, Studio Fryzjerskie Evolution.  

do góry