Strona główna/Aktualności/Do Czeladzi przyjadą najlepsi lekkoatleci w Europie!

Do Czeladzi przyjadą najlepsi lekkoatleci w Europie!

6 Marca 2023

1

W czerwcu 2023 roku, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Impreza będąca częścią Igrzysk Europejskich zgromadzi w naszym kraju najlepszych sportowców Europy w różnych dyscyplinach. Część z nich odwiedzi także Czeladź.

Dyscypliny lekkoatletyczne Drużynowych Mistrzostw Europy będą rozgrywane w „Kotle Czarownic” czyli Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym, natomiast obiekt w Czeladzi będzie oficjalnym stadionem treningowym dla zawodników z całego Starego Kontynentu. Dzisiaj Dyrektor MOSiR Czeladź - Jakub Kużdżał podpisał umowę o współpracy z Prezesem Stadionu Śląskiego Janem Widerą, na mocy której przez ponad dwa tygodnie będziemy w naszym mieście gościć zawodników z całej Europy. Wszystko dzięki zakończonej niedawno modernizacji stadionu im. Józefa Pawełczyka, którego bieżnia zyskała certyfikację PZLA.

- Bardzo się cieszę, że do naszego miasta i na nasz obiekt przyjadą tak wybitni sportowcy. Będzie to niewątpliwie najlepszy z możliwych sprawdzianów dla zakończonej inwestycji. Radość jest tym większa, że kwestią decydującą dla komisji oceniającej stadion było zaplecze w postaci wyremontowanego w środku Budynku Obsługi Stadionu oraz certyfikacja PZLA, co do której wiele osób przed rozpoczęciem inwestycji miało sceptyczne podejście - podkreśla Jakub Kużdżał, Dyrektor MOSiR Czeladź.   

Wizytacja przedstawicieli organizatora zawodów odbyła się na stadionie w połowie lutego. Już wtedy wzbudził on zachwyt ze względu na jakość bieżni, ilość torów, nowe skocznie do skoku w dal i trójskoku. Bardzo ważnym, dla komisji oceniającej, był też fakt bogatego zaplecza sanitarno-szatniowego oraz możliwość skorzystania z sali konferencyjnej czy siłowni, która znajduje się obecnie w budynku trybuny. W kwietniu czeka nas kolejna wizytacja, tym razem ze strony Międzynarodowej Organizacja Antydopingowej, ponieważ właśnie podczas treningów mają być także przeprowadzane testy antydopingowe zawodnikom biorącym udział w zawodach. 

- Ta współpraca, to także niesamowita okazja do promocji miasta oraz obiektu. Czeladź oraz stadion im. Józefa Pawełczyka będą bowiem obecne we wszystkich broszurach informacyjnych federacji sportowych z całej Europy. Dodatkowo nie ukrywam, że liczę na to iż zdamy egzamin i nasza współpraca ze Stadionem Śląskim będzie szersza i będziemy mogli zaprosić do nas np. uczestników Diamentowej Ligi, która przez pięć najbliższych lat będzie rozgrywana właśnie w Chorzowie - zaznacza Jakub Kużdżał. 

Lekkoatleci mają pojawić się w Czeladzi już 12 czerwca. Wtedy to rozpoczną się oficjalne zajęcia treningowe. Na stadionie im. Pawełczyka trenować będą biegacze, skoczkowie w dal i wzwyż, oszczepnicy, młociarze oraz kulomioci. Zakończenie treningów planowane jest na dwa tygodnie później - 25 czerwca.

123

12
34

do góry