Strona główna/Aktualności/25-Lecie MOSiR Czeladź oraz Dni Integracji (..)

25-Lecie MOSiR Czeladź oraz Dni Integracji Międzypokoleniowej za nami.

15 Września 2021

 

ZdjęcieW minioną sobotę równo o godzinie 10:00 byliśmy przygotowani do obchodów 25 rocznicy istnienia MOSiR Czeladź, które odbyło się w ramach Dni Integracji Międzypokoleniowej. 

O godzinie 10:15 rozpoczeły się I Mistrzostwa Czeladzi Seniorów w Nordic - Walking, na starcie stanęło 38 uczestników, którzy pokonali trasę 3 kilometrów. 

Zwycięzcy kategorii Seniorek:

  1. Krystyna Domin - Siemianowice Śląskie
  2. Barbara Łączy - Czeladź
  3. Wanda Trybek -Czeladź

Zwycięzcy kategorii Seniorów:

  1. Jerzy Łączy - Czeladź
  2. Andrzej Marię - Bobrowniki
  3. Mirosław Mańka - Wojkowice

Dla uczestników imprezy zostały przygotowane specjalne strefy, które okazały się strzałem w dziesiątkę ponieważ każdy miał coś do wyboru. A o jakich strefach mowa? Sami przeczytajcie:

Strefa BULE
To nic innego jak gra w bule czyli tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi, w której rywalizowali seniorzy z różnych miast.

Strefa SPEEDBALL
Krótko mówiąc jest to sport z wykorzystaniem piłeczki na uwięzi i rakiet. Każdy mógł spróbować swoich sił.

Strefa Piłki Nożnej
Przygotowana przez APN Górnik Piaski Czeladź, gdzie odbywały mini turnieje dla dzieci, turnieje rodzic i dziecko, turniej siatkonogi, żonglerka, strzały do bramki z wykorzystaniem reboundera, strzały na bramkę z wykorzystaniem maty celnościowej .

Strefa Atrakcji 
Przygotowana przez Czeladzki Klub Sportowy, gdzie każdy mógł wziąć udział w rywalizacji piłkarskiego darta, próbować swoich sił w trafianiu do piłkarskiej bramki celnościowej oraz pograć w „ludzkie” piłkarzyki.

Strefa Tenisa Ziemnego
Przygotowana przez Czeladzką Akademie Tenisa Ziemnego gdzie dzieci wraz ze swoimi rodzicami rozgrywali mecze deblowe i brali udział w konkurencjach sportowych w tej dyscyplinie.

Strefa Siatkówki Plażowej
Przygotowana przez MCKS Czeladź. Dzieci i dorośli rozgrywali mecze i konkurencje sportowe na boisku do siatkówki plażowej.

Strefa zabawy dla najmłodszych
Ulubiona strefa dzieci, w której za darmo korzystały z EUROBUNGEE oraz dmuchańca w formie zamku królewskiego.

Strefa kulturalna
Na scenie mogliśmy posłuchać wykonawców wokalnych oraz oglądać występy taneczne. Podczas, których zaprezentowali się tancerze ze Szkoły Tańca Akcent tańcząc Jive i Cha Cha. Zaprezentowali się również podopieczni Anny Piech, którzy pokazali swój wokalny talent.

Strefa Gastronomiczna
Można było degustować Azjatyckie Pierożki z Food Trucka Azja Truck, który należy do znanych w naszym mieście właścicieli restauracji EL Chapo Burger. Była również kiełbaska z grilla, wata cukrowa czy popcorn. 

Podczas naszej imprezy zostały przygotowane stoiska przez Wydział Edukacji i Polityki Społecznej, w której były rozdawane darmowe owoce i napoje. Można było również zakupić regionalne miody. 

Główną atrakcją wydarzenia było HOLI ŚWIĘTO KOLORÓW, podczas którego co pół godziny między 12:00,a 15:30 odbywały się wyrzuty kolorów w akompaniamencie DJ-a. MOSiR przygotował specjalnie 150 saszetek z kolorowym proszkiem, które były rozdawane przez każdym wyrzutem, a osoby, które chciały upodobnić się do „tęczy” mogły dokupić dodatkowe sztuki worków z kolorowym proszkiem. 

O godzinie 11:45 odbyła się część oficjalna, która została poprzedzona występem Dawida Krzyżowskiego czyli Mistrza Polski we Freestyle Piłki Nożne, który został zaproszony przez Czeladzki Klub Sportowy. 

Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec na ręce Dyrektora MOSiR Czeladź złożył życzenia i podziękowania za 25 lat pracy i rozwoju naszej jednostki. Do życzeń dołączyli Poseł na Sejm RP - Barbara Dolniak, Zastępca Burmistrza - Beata Zawiła, Dyrektor MBP - Bożena Podgórską, Zarząd KS Górnik Piaski , Zarząd Czeladzkiego Klubu Sportowego, Zarząd MCKS Czeladź.

Za wieloletnią pracę włożoną w rozwój Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji byłem Dyrektorowi Panu Henrykowi Michalskiemu gratulacje i podziękowania złożył Burmistrz Zbigniew Szaleniec, obecny Dyrektor MOSiR Jakub Kużdżał oraz Zarząd KS Górnik Piaski. 

O godzinie 14:00 wystąpił dla nas główny gość imprezy - wokalistka Anna Piech, która zaprezentowała wszystkim dobrze znane polskie przeboje muzyczne. Musimy dodać, że podczas występu publika bawiła się wyśmienicie i tańców nie było końca.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji dla:

- Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej, 
- KS Górnik Piaski
- APN Górnik Piaski Czeladź
- Czeladzki Klub Sportowy
- Czeladzka Akademia Tenisa
- Miejski Czeladzki Klub Sportowy
- Jolanta Ptaś
- El Chapo Burger
- MG Budinvest
- Cafe Desa
- Masz Babo Placek 
- Daito Sushi
- Huhtamaki
- Konsul Trofea Sportowe
- Studio Fryzjerskie Evolution 
- Szkoła Tańca Akcent
- Anna Piech
- Danmel

FOTORELACJA - 

do góry