Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 2, 41-250 Czeladź
tel. 032 265 42 32
fax. 032 265 81 06
e-mail: biuro[at]mosir.czeladz.pl

Jesteś na: Strona główna / Aktualności
04 CZE 2019

V edycja - "Z przedszkola na stadion"

W poniedziałek 3-go czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Czeladź byli organizatorami V edycji Dnia Dziecka „Z Przedszkola na stadion”. W zajęciach rekreacyjno-sportowych uczestniczyły 6-latki ze wszystkich czeladzkich przedszkoli.

Zajęcia odbywały się na głównej płycie stadionu MOSiR Czeladź im. Józefa Pawełczyka, która została podzielona na 17 stref. Łącznie wzięło udział około 300 przedszkolaków w różnego rodzaju zabawach i atrakcjach sportowych przygotowanych przez trenerów oraz instruktorów czeladzkich stowarzyszeń. Imprezę ”Z Przedszkola na stadion” otworzył Pan Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec po czym wszystkie dzieci zatańczyły dwa układy przygotowane przez instruktorki z Dziecięcego Centrum Tańca „Majery”.

W pierwszej i drugiej strefie prowadzonej przez Akademię Wyobraźni „Kajune” dzieci bawiły się dmuchanymi piłkami, puszczały banki mydlane o bardzo dużych rozmiarach oraz malowały wspólną pracę na bristolu o tematyce „Dlaczego warto uprawiać sport ?”. W trzeciej strefie Trener Darek z Akademii Piłki Nożnej Czeladź koncentrował się na usprawnianiu potencjału ruchowego dzieci w ćwiczeniach koordynacji ruchowej i reakcyjności. Czwarta strefa to wyścigi rzędów na skaczących piłkach oraz torem przeszkód. Piątą strefę opanowały Panie z Dziecięcego Centrum Tańca „Majery”. W strefie szóstej trener CKS przygotował dla najmłodszych gry i zabawy z piłką nożną. Siódma strefa to ponownie grupa prowadzona przez APN Czeladź, Trener Bogdan prowadził ćwiczenia z zakresu koordynacji ruchowej i reakcyjności w piłce nożnej. W ósmej strefie Pani Kinga uczyła nasze pociechy jak powinien wyglądać profesjonalny tanieć HIP-HOP. W dziewiątej, dziesiątej i jedenastej strefie odbywały się gry i zabawy kierowane przez członkini HKS. Dwunasta strefa to gry i zabawy prowadzone przez Panią Marysię. Kolejne strefy - trzynasta i czternasta to zajęcia z siatkówki i koszykówki prowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr. 2. Dzięki Centrum Sportu „Agatsu” dzieci mogły poznać podstawowe zasady Kick-Boxing w strefie piętnastej. Szesnasta strefa przygotowana przez Strong House to profesjonalnie poprowadzone zajęcia Karate przez Sensei Marcela, a w ostatniej siedemnastej strefie sześciolatki malowały na sztalugach obrazy o tematyce „Dlaczego warto uprawiać sport ?”

Na koniec imprezy każdy młody uczestnik dostał medal oraz słodycze. Nagrody wręczali : Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź - Beata Zawiła , Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Henryk Michalski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej - Ilona Grudzień, Kierownik Wydziału Edukacji - Jolanta Dyrka oraz inspektor Justyna Lisowska. 

Sponsorami imprezy byli:

Wydział edukacji i polityki społecznej,
Budmet Nocoń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom ,które przyczyniły się do organizację V edycji dnia dziecka „Z przedszkola na stadion”, a zarazem zaprosić do organizacji VI edycji, która odbędzie się już za rok.

Podziękowania za współorganizację imprezy dla:

Dziecięce Centrum Tańca „Majery”,
Szkoła Podstawowa nr. 2,
Akademi Piłki Nożnej Czeladź,
Centrum Sportu „Agatsu”,
Strong House,
CKS Czeladź,
Akademia Wyobraźni „KAJUNE”,
Pani Kingi,
Pani Justynki,
Pani Marysi.

Partnerzy MOSiR Czeladź:

- Huhtamaki,
- Konsul - Trofea Sportowe.

Fotorelacja - www.facebook.com/mosir.czeladz/

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl