Bieg Lato 2021

23 Sierpnia 2021

Bieg Lato 2021 zakończony, zatem nadszedł czas na posumowanie oraz wykaz wyników.

W ostatnią sobotę tj. 21 sierpnia w okolicach Szybu Jana odbył się Bieg Przełajowy i Marsz Nordic Walking „Lato 2021”. Pogoda w tym dniu dopisała tak jak frekwencja, ponieważ na starcie stanęło 239 zawodników w 10 kategoriach wiekowych. Jedną z najliczniejszych grup okazała się kategoria przedszkolaków, która wystartowała na początku imprezy na dystansie 60 metrów. Dokładnie o godzinie 11.00 Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec dał sygnał do rozpoczęcia biegu głównego na 10 km kolejną częścią imprezy był marsz Nordic Walking na 5 km i bieg przełajowy również na 5 km.

Dystans 10 km z czasem 39,14 s,. ukończył Przemysław Piórkowski zajmując I miejsce, wśród kobiet najlepszą okazała się Aleksandra Nabiałek z czasem 52,33s. Na dystansie 5 km I miejsca zajęli Mateusz Michalec (17,12s.) i Julia Morawska (20,09s). W marszu Nordic Walking 5 km I miejsca na podium zajęli Grzegorz Dors (29,09s) i Marcelina Ufel (32,52s)

Puchary zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczał Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec, Prezes TKKF Saturn Waldemar Bereszko, Radna Rady Miejskiej w Czeladzi Jolanta Ptaś. Burmistrz uhonorował również dwóch zawodników MOSiR TKKF Saturn Czeladź za wybitne osiągnięcia i zdobycie Mistrzostwa Europy w Nordic Walkingu, Marcelinie Ufel i Beniaminowi Baryluk.Wszystkie wyniki dzieci, młodzieży oraz dorosłych są dostępne w załączniku.

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla zwyciezców ale i również dla wszystkich uczestników, którzy pokonali nasze trasy.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach biegowych.