Dane adresowe:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Sportowa 2, 41-250 Czeladź
tel. 032 265 42 32
fax. 032 265 81 06
e-mail: biuro[at]mosir.czeladz.pl

Jesteś na: Strona główna / Aktualności
24 KWI 2017

FIFA 17 - CZELADZKI E-SPORT

Czeladzki E-Sport ruszył na dobre ! Dnia 22 kwietnia w sobotę, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi odbyły się I E-Sportowe Mistrzostwa Czeladzi FIFA 17 o Puchar Burmistrza Zbigniewa Szaleńca.

„E-Sport w Polsce rozwija się bardzo szybko, staje się niezwykle popularny dlatego też postanowiliśmy zorganizować tego typu imprezę.„ – powiedział Mateusz Cichoń kierownik MOSiR Czeladź.

Co to jest e-sport?


„Sport elektroniczny (e-Sport) – forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (tzw. „pro gaming”). Historia e-sportu wiąże się ze wzrastającą popularnością rozgrywek sieciowych w grach takich jak StarCraft, Counter Strike, Quake, League Of Legends czy Dota 2. Mecze rozgrywane są na żywo, a publiczność może oglądać graczy siedzących przed komputerami, zaś ich posunięcia śledzić na wielkich telebimach. Rozgrywki w internecie są wykorzystywane częściej przy eliminacjach. Formuła sportu elektronicznego przyciąga coraz większe rzesze graczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, głównie dzięki niwelowaniu barier fizycznych, spotykanych w sporcie tradycyjnym, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia rywalizacji sportowej. Najpopularniejszym e-sportowym wydarzeniem w historii były Mistrzostwa Świata Sezonu 3 w League of Legends. Zaś największa pula pieniężna należy do turnieju The International w Dota 2 i wynosiła 18 429 613 $.” – powiedział Paweł Marcinek manager e-zawodnika GKS Tychy.

Ilość zainteresowanych osób przerosła oczekiwania organizatorów. Otrzymaliśmy 300 e-maili z zamiarem uczestnictwa w Turnieju, niestety ilość miejsc ograniczona została ze względów logistycznych przy organizacji. Na Halę dotarło 160 zarejestrowanych uczestników, którzy zostali podzieleni na grupy i rywalizowali przy 12 stanowiskach. Faza grupowa rozpoczęła się o godzinie 10:00, w której rozegrano 240 meczów. Następnym etapem Turnieju była faza pucharowa, do której awansowało 80 graczy, z których wyłoniono finałową 10.
Po niezwykle emocjonujących i zaciętych spotkaniach poznaliśmy klasyfikację końcową:
X miejsce – Marcel Mróz (Czeladź)
IX miejsce – Alan Sadowski (Czeladź)
VIII miejsce – Michał Slowik (Sosnowic)
VII miejsce – Damian Mączka (Czeladź)
VI miejsce – Maciej Zeman (Będzin)
V miejsce – Paweł Bruch (Siemianowice Śl)
IV miejsce – Adam Ilnicki (Czeladź)
III miejsce – Kamil Warmuz (Będzin)
II miejsce – Mateusz Wontroba (Siemianowice Sl.)
I miejsce – Michał Srokosz (Bytom).

Wszystkie mecze były transmitowane w internecie dzięki Fundacji „Warsztaty Wiedzy”.
Najlepsza 10 otrzymała nagrody rzeczowe w postaci:
od V miejsce do X miejsca pufy w kształcie piłki nożnej oraz statuetki,
od I miejsca do IV miejsca : konsola Playstation 4, bezprzewodowy głośnik JBL Charge, słuchawki PS4, pad PS4, które wręczali : Burmistrz Miasta Czeladź – Zbigniew Szaleniec, Dyrektor MOSiR Czeladź – Henryk Michalski, Szymon Wójcik oraz Roland Standio – Firma Unipol.

Serdeczne podziękowania dla wolontariuszy z Wyższej Szkoły Biznesu, bez których impreza nie przebiegłaby tak sprawnie oraz dla Partnerów i Sponsorów :
-Platforma dla Remontu i Budowy
-Firma Unipol
-Huhtamaki
-Pizzeria Maximus
-Games For You

Zainteresowane osoby oraz firmy zapraszamy do współpracy przy następnych eventach.


Zapraszamy na kolejną edycję turnieju, która odbędzie się w przyszłym roku.

FOTORELACJA - KLIKNIJ TUTAJ

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl